Verkkokauppa - Top Shot Kamerakauppa Hyvän Palvelun Fotokauppa
EtusivuOstoehdotYritysesittelyPalvelutYhteystiedot

Canon EF-S 55-250 mm f/4-5.6 IS

Objektiivit ja lisäkkeet > Canon EF-S 55-250 mm f/4-5.6 IS
Canon EFS55250TIPA

TIPA-palkittu "Paras aloittelijatason objektiivi!"


Vakiovarusteet
Etu- ja takasuojus.

Objektiivin vastavalosuoja ja suojasuodin eivät sisälly vakiovarusteisiin, katso Oheislaitteet!

Takuu 12 kk
Maahantuoja Canon Oy

Lue tekniset tiedot täältä!

Canon EF-S 55-250 mm f/4-5.6 IS

Tarjouksessa: 249.00 €

Osta Kysy

Kevyt ja kompakti EF-S 55-250 mm F 4-5.6 IS tuo EF-S-mallistoon tähän mennessä suurimman zoomausalueen. Polttoväli vastaa kinofilmikamerassa 88–400 mm:n polttoväliä, joka tarjoaa uusia rajausmahdollisuuksia mm. luonto- ja urheilukuvaukseen. Zoomin neljän askeleen kuvanvakain tunnistaa panoroinnin automaattisesti ja mahdollistaa pidemmän valotusajan käyttämisen käsivaralta kuvattaessa. Optinen laatu pysyy hyvänä UD-elementin ansiosta, sillä se minimoi kromaattista poikkeamaa, joka saattaa heikentää kontrastia ja aiheuttaa värien vääristymistä.

Ominaisuudet
* Edullinen telezoom
* Vastaa 88-400 mm:n polttoväliä
* 4 askelen kuvanvakain, joka tunnistaa panoroinnin automaattisesti
* UD-elementti
* Super Spectra -pinnoite
* Pyöreä himmenninaukko

Monikäyttöinen telezoom EF-S-mallisiin EOS-kameroihin.

Edullinen ja tehokas telezoom
EF-S 55-250 mm f/4-5,6 IS-telezoomilla otat laadukkaita kuvia tehokkaasti. Objektiivin polttoväli vastaa 35 mm:n kinofilmikamerassa polttoväliä 88-400 mm. Se soveltuu valokuvaajille, jotka tarvitsevat edullisen, monipuolisen objektiivin yleisluonteiseen telekuvaukseen.

Kuvanvakain, joka tunnistaa panoroinnin automaattisesti
EF-S 55-250 mm f/4-5,6 IS-objektiivissa on käytetty Canonin uusinta neljän askeleen kuvanvakaintekniikkaa, joka ehkäisee kameran tärähtelyn vaikutuksia. Sen ansiosta kameralla voidaan kuvata jopa 4 kertaa pidemmillä valotusajoilla ilman, että kuvan epätarkkuus lisääntyy. Automaattinen panoroinnin havaitsemistoiminto kytkee kuvanvakaimen pois käytöstä joko vaaka- tai pystysuunnassa, jos kamera seuraa liikkuvaa kohdetta.

UD-linssielementit
EF-S 55-250 mm f/4-5,6 IS-objektiivissa on Canonin UD (Ultra-low Dispersion) -linssielementti, joka vähentää sekundäärisiä kromaattisia poikkeamia - tuloksena selkeät, terävät ja kirkkaat kuvat, joissa värit pysyvät selkeinä koko zoomausalueella.

Super Spectra -pinnoite
Canonin Super Spectra -pinnoite vähentää tehokkaasti digitaalikameran kennoista tai sisäisistä linssielementeistä heijastuvaa valoa ja vähentää siten haamukuvia ja heijastumia. Pinnoite myös varmistaa tasaisen väritasapainon ja kontrastiltaan erinomaiset, terävät kuvat.

Pyöreä himmenninaukko
Kun kuvattaessa käytetään suurta himmenninaukkoa, pyöreä himmennin luo miellyttävän taustan pehmennyksen - sopii erityisesti kuvan pääkohteen painottamiseen ja muiden tekijöiden haihduttamiseen taustalle.